Spolszczenie grim dawn - polish translation for grim dawn

Hej, dobrze że napisałeś.
Nie gram teraz w grima i zupełnie wyleciało mi z głowy żeby wrzucić aktualizacje.
Tradycyjnie link do przerobionego pliku znajduje się w poście 1099.

1 Like

Dzięki kolego!

witam! mam wersje 1.1.8.1 gog i po ściągnięciu języka nic sie nie dzieję, brak do wyboru polskiego jest tylko ang. Proszę o pomoc

Najnowsza wersja spolszczenia nie będzie działała z wersją gry 1.1.8.1. Musisz zaktualizować grę do najnowszej wersji.

W poście 1099 zaktualizowałem plik - database.arz - do wersji 1.1.9.1 z czytelniejszą czcionką w notatkach i opisach questów.

Znalazłem takie cośik, Tu powinno być chyba dla nas obojga. w końcu ona jest kobietą.

Dzięki, poprawione! Pozdrawiam, GP.

Witam. Kupiłem dzisiaj Grim Dawn ale jak chce pobrać spolszczenie to nigdzie go nie ma. Może ktoś pomóc zagubionemu w odnalezieniu ?

Spolszczenie pobiera się bezpośrednio w menu gry.

Hejka, spolszczenie jest do 1.1.9.0, a gra jest już na 1.1.9.1

Przez to spolszczenie w ogóle nie działa. Czy można się spodziewać patcha do spolszczenia?

Elo, chciałem napisać że jednak działa. Gra dawała błędną informację, że spolszczenie nie działa ze względu na inne wersje. Okazało się jednak, że bez mojej wiedzy antywirus nie pozwalał grze zmieniać options.txt na dysku myśląc, że to wirus.

Jakby ktoś miałby podobny problem spróbujcie dodać grim dawn do wyjątków.

Dzięki za info, może przydać się komuś w przyszłości.

W poście 1099 zaktualizowałem plik - database.arz - do wersji 1.1.9.2 z czytelniejszą czcionką w notatkach i opisach questów.

Zaktualizowałem tłumaczenie do najnowszej wersji gry, choć są tam zmiany głównie dotyczące nowych zakładek na: grimtools.com na którą to stronę przy okazji serdecznie zapraszam.

Witam. Mam problem z ustawieniem polskiego języka na Grim Dawn gog - bez tego śmietnika galaxy.
na komputerze z win7 było okej.
Teraz mam komputer z win10 i nie mogę zmienić języka na żaden inny.
Wybierając w ustawieniach więcej języków, pobiera się polski, jest przy nim flaga i nie można zmienić. W opcji wyboru jest tylko angielski i more…, niezależnie od tego jakie języki są pobrane. Pobieram rosyjski, francuski, polski, jest przy nich flaga, ale żadnego nie można wybrać - tylko angielski i more…
Po zmianie wersji w pobranym pliku, język polski nie ma flagi i trzeba go pobrać ponownie.
Odinstalowałem grę, następnie zainstalowałem ponownie, każdy DLC jako administrator. Bez zmian. Języka nie da się zmienić.
W programie GD Item Assistant widzi język polski.
Testowałem na wyłączonym antywirusie i dodałem do wyjątków całe foldery.

Opcje → Rozgrywka → Język → Więcej tłumaczeń, pobiera jest flaga, a do wyboru tylko angielski lub więcej… I tak w kółko, i w kółko… Wyłączam, włączam i dalej bez zmian. Napisałem do gog, ale odpisał ktoś kto nie umie czytać, żebym wybrał more i polski. Choć napisałem, że tak robię bezskutecznie.

Po ręcznej zmianie języka w pliku “options” i uruchomieniu gry jest komunikat:
“Your community localization files are from a previous version language options to see if a new wersion is avaitable”.

Faktycznie dziwna sprawa. Sprawdź po instalacji gry i wszelkich aktualizacji jaka wersja gry wyświetla ci się w prawym dolnym rogu menu dostępnym tuż po uruchomieniu gry. Jeśli będzie to 1.1.9.3 to gra powinna bez problemu pracować ze spolszczeniem ściąganym prosto z menu gry. Testowałem u siebie i jest ok.
Gdybyś jednak nadal miał kłopot, daj znać, spróbuję ponownie wgrać plik na serwer dewelopera, bo być może coś poszło nie tak podczas wgrywania ostatniej wersji pliku.

Tu raczej wygląda jakby coś blokowało możliwość zmiany bo nie dotyczy tylko języka polskiego, ale wszystkich języków.
Wersję gry mam 1162 (x64). Bo gry trzymam na dysku z powodu internetu LTE, który jest limitowany (30GB na miesiąc) i ledwo chodzi (Plus). Przy download 2Mb/s i takim samym upload, trochę trudno jest coś ściągać.
Ale próbowałem wrzucać starsze wersje tłumaczenia i też albo ich nie widział, albo nie zmieniał.
Rzecz raczej nie jest w tłumaczeniu, ale w samym windows10, bo na 7 było okej.
Napisałem w tej sprawie także do ArcaBit, od którego mam płatnego antywira, czy może jakaś ukryta opcja blokuje, nawet przy wyłączonych ustawieniach aplikacji.

Aby spolszczenie działało z inną wersją gry niż aktualna musisz edytować plik o nazwie language.def. w nim jest linia version=, np. version=1.1.9.0 dla aktualnej wersji gry. Wyedytuj ten plik tak aby pasował do twojej wersji gry i powinno zacząć wszystko działać jak trzeba.
Powodzenia :slight_smile:

Kiedy tak robiłem, to nie widzi pliku ze spolszczeniem, nie ma przy nim flagi i ten sam temat od nowa :slight_smile:
Na ten pomysł wpadłem na początku :slight_smile:

Stawiam na to, że windows blokuje coś - nie da zamienić. Nie bardzo mam pomysł, co może blokować. Jeszcze zobaczę co z antywirusem.
Choć na komputerach znam się dobrze, nie lubię win10 i on nie lubi mnie :slight_smile:

Coś czuję że skończy się formatem i postawieniem od nowa systemu :wink: